Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak skierować alkoholika na przymusowe leczenie?

Offline najlepszav
Member

Liczba postów: 62
Reputacja: 0

Witam, mój mąż nadużywa alkoholu, wszczyna ciągle awantury, ostatnio nawet stracił pracę ponieważ przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu. nie chce sie poddać leczeniu, uważa że nie ma problemu z alkoholem. Mój mąż jest szanowaną osobą, po wyzszych studiach, życzliwą w stosunku do innych, ale nie do mnie. Czy jest jakaś szansa by wysłać go na przymusowe leczenie?
02-29-2016 05:33 PM
Odpowiedz cytując ten post
Offline OleOlekv
Member

Liczba postów: 119

Może porozmawiaj z mężem w czym jest problem, bo skoro dla innych jest w porządku i go szanują, to może problem leży po twojej stronie..?
02-29-2016 07:18 PM
Offline EdytaXYZv
Junior Member

**
Liczba postów: 34

Zawsze jest taka szansa. Ale nie zawsze się to udaje. musza być spelnione określone warunki i trzeba przebrnąc przez szereg formalności. Słowem nic przyjemnego.
02-29-2016 07:47 PM
Offline najlepszav
Member

Problem lezy po tej stronie, ktora naduzywa alkoholu. Proszę opowiedz mi więcej o tych formalnościach. Cały czas myślę o terapii dla alkoholików i nakłaniam męża by poszedł na spotkanie, chociaż spróbował. Ale bezskutecznie.
02-29-2016 09:00 PM
Offline EdytaXYZv
Junior Member

**
Liczba postów: 34

Może zamiast ci o tym opowiać odeślę cię na stronę, którą prowadzi ośrodek leczenia i terapii uzależnień od alkoholu. Prosze tu masz link, gdzie jest wszystko dokładnie wyjaśnione kiedy można skierować osobę dorosłą na leczenie: terapiaalkohol.pl/przymusowe-leczenie-alkoholizmu.html. Jeśli będziesz miała wątpliwości to zadzwoń do nich na infolinię. na pewno ci pomogą Smile
02-29-2016 11:16 PM
Offline najlepszav
Member

Dziękuję ci za pomoc. Trochę boję sie podejmowac takie kroki w stosunku do własnego męża, ale nie widze innej możliwości jeśli sam się nie opamięta..
02-29-2016 11:57 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości