Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie składniki pokarmu najczęściej powodują przykre objawy?

Offline platynowav
Member

Liczba postów: 50
Reputacja: 0

Słuchajcie! Mam taki problem, że ostatnio zauważyłam, że jak jem jajka, czy piję mleko, to, że tak to delikatnie ujmę, kręci mnie w brzuchu. Nie dzieje isę to natychmiast, a po kilku godzinach nawet. Wiem, że jest coś takiego jak nietolerancja laktozy, czy jakoś tak, ale problem zasadniczo pojawił się niedawno. Co to może być? Macie jakiś pomysł?
03-24-2016 10:46 AM
Odpowiedz cytując ten post
Offline modeleczkav
Member

Liczba postów: 66

Cześć! Przede wszystkim wykonaj badanie na nietolerancję pokarmową. To Ci wykaże, co może Ci szkodzić, a to niekoniecznie nawet to mleko, czy jajka, tylko coś, co zjadłaś zeszłego dnia. Generalnie składników pożywienia, które mogą wywoływać przykre objawy jest multum. Podobnie jak objawów.
03-24-2016 01:20 PM
Offline platynowav
Member

Ale jak to jest możliwe, że coś z zeszłego dnia? Przecież to się zdąży jeszcze wyrzucić z organizmu.
03-24-2016 02:02 PM
Offline modeleczkav
Member

Rzecz w tym, że jeśli byś miała alergie pokarmowe, to byś miała efekt niemal od razu (tam chyba do 2 godzin pojawiają się objawy). Tutaj przyczyn może być wiele innych. Tj, głównie sprowadzają się do pokarmu Smile Ale musisz się jeszcze tylko dowiedzieć do którego składnika dokładnie. A czemu z takim opóźnieniem? Nie jestem specem, ale wiesz… każdy posiłek przez Ciebie spożyty, to jakieś tam związki chemiczne, które się wytwarzają. Może niektóre organizmy po prostu po spożyciu określonych produktów tworzą takie związki, które są szkodliwe i nie może sobie z nimi organizm poradzić.
03-24-2016 04:22 PM
Offline platynowav
Member

A taka nietolerancja pokarmowa jest gorźna? Gdzie w Poznaniu mogę wykonać tkaie badania?
03-24-2016 05:58 PM
Offline modeleczkav
Member

Cóż, w bliższej perspektywie to nietolerancja pokarmowa to te wszystkie objawy, o których mówisz, czyli nudności, biegunki etc. W dalszej perspektywie to przede wszystkim rozwój stanu zapalnego, który może przerodzić się w coś gorszego. A gdzie to zrobisz? W Poznaniu dobra dietetyk, która jest mi znana i która wykonuje błyskawiczne testy jest 1. Zobacz sobie DIETETYK-MED, to jej gabinet.
03-24-2016 08:45 PM
Offline platynowav
Member

Mówisz u dietetyka… no dobrze, to sprawdzę tę panią, o której piszesz. Dzięki śliczne!
03-24-2016 08:57 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości