Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wyznaczenie administratora danych w firmie?

Offline szalona20v
Member

Liczba postów: 53
Reputacja: 0

Hejka. Słyszałam że jeżeli w firmie są przetwarzane dane osobowa to pracodawca musi wyznaczyć osobę za to odpowiedzialną. Moje pytanie, jeżeli nie mam takiej osoby co mam w tym przypadku zrobić?
08-29-2016 12:41 PM
Odpowiedz cytując ten post
Offline AnielaZubrzyckav
Junior Member

**
Liczba postów: 32

Jeżeli nie masz wyznaczonej takiej osoby to odpowiedzialność spada na ciebie. Najlepszym wyborem będzie wysłać jakiegoś pracownika do firmy która zajmuje się szkoleniami z ochrony danych osobowych. Wysyłam namiary na jedną firmę która robi takie szkolenia Wink
08-29-2016 02:50 PM
Offline OleOlekv
Member

Liczba postów: 105

Jest kilka takich firm ale akurat my korzystaliśmy z jednej ze Szczecina. Na pw masz już link do ich strony. Firma oferuje nie tylko szkolenia z zakresu ochrony danych ale też robi audyty i prowadzi outsourcing. Jeżeli chodzi o ten zakres w prowadzeniu działalności to nie mają sobie równych więc warto im zaufać Wink
08-29-2016 03:44 PM
Offline derekv
Junior Member

**
Liczba postów: 41

U mnie w firmie od dłuższego czasu zewnętrzna firma zajmuje się ochroną danych. Oni dbają aby dokumenty były bezpieczne a ludzie którzy z nimi pracują mieli odpowiednią wiedzę na temat tego co może się stać w przypadku udostępnienia osobom postronnym takich danych.
08-29-2016 06:35 PM
Offline szalona20v
Member

Liczba postów: 53

Właśnie chodzi o to że ten temat jest omijany przez firmy nie pracujące na co dzień z danymi osobowymi. U mnie w firmie to przyszło tak nagle że po prostu nie było czasu wcześniej o tym pomyśleć Big Grin Na całe szczęście już wiem gdzie się zgłosić także dzięki bardzo za pomoc Wink
08-29-2016 06:49 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości