Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

spółka z oo podatki

Offline CUDziewczyna00v
Junior Member

**
Liczba postów: 28
Reputacja: 0
spółka z oo podatki

Cześć. Zastanawiamy się z mężem, żeby naszą rodzinną firmę przemienić w spółkę zo.o., ale zastanawiam się, czy jest to rzeczywiście opłacalne. Możecie podzielić się swoim doświadczeniem, jak to u Was wyglądało?
11-29-2017 08:50 AM
Odpowiedz cytując ten post
Offline zagadkaONv
Member

Liczba postów: 70
spółka z oo podatki

Podstawowa różnica jest taka, że zakładając spółkę zo.o to właśnie spółka ponosi wszelkie konsekwencje finansowe. Oznacza to, że jeśli cokolwiek złego się stanie, czyli jakieś długi lub coś w tym stylu, to nie zostaną obciążone Twoje prywatne finanse. Myślę, że pod tym względem to naprawdę fajne. Poza tym inne są także statuty, możesz przeczytać o tym w internecie.
11-29-2017 11:46 AM
Offline najlepszav
Member

Liczba postów: 69
spółka z oo podatki

A orientuje się może ktoś z Was, co zrobić gdy do spółki wchodzi komornik? Jest sposób na to, żeby uchronić udziały?
11-29-2017 11:56 AM
Offline rzeskiv
Junior Member

**
Liczba postów: 24
spółka z oo podatki

Ostatnio czytałem bardzo fajny artykuł na ten temat. Sprawdź sobie na stronie internetowej: http://podatkiwspolce.pl/tag/spolka-z-o-o/, bo tam jest szczegółowo opisane, co w takiej sytuacji. Znajdziesz informacje , czym jest spółka z oo podatki trzeba płacić.Mówiąc w skrócie, to wszystko zależy od tego, jak skonstruowana jest umowa ze wspólnikiem. W najgorszej sytuacji komornik wejdzie i będzie zajmował udziały.
11-29-2017 01:59 PM
Offline najlepszav
Member

Liczba postów: 69
spółka z oo podatki

Nie brzmi to dobrze. Czy ktoś z Was miał kiedyś taką sytuację?
11-29-2017 03:32 PM
Offline mroznyv
Junior Member

**
Liczba postów: 35
spółka z oo podatki

Na szczęście nie, ale to dlatego, że mam dobrze sporządzoną umowę z wspólnikami, dzięki czemu każdy z nas jest zabezpieczony. Korzystałem w tym zakresie z pomocy prawniczki z podatkiwpolsce.pl, więc nie obawiam się, że w przypadku przeinwestowania lub długów moich wspólników coś mi grozi. Myślę, że właśnie od tego trzeba by zacząć, a niestety wiele osób o tym zapomina.
11-29-2017 04:45 PM
Offline CUDziewczyna00v
Junior Member

**
Liczba postów: 28
spółka z oo podatki

Super, że ten temat się pojawił, bo chcieliśmy mieć za wspólnika naszego kumpla. Nie wiedziałam, że taka umowa może być nam potrzebna, więc myślę, że to bardzo przydatna informacja. Też zawsze uważam, że lepiej się zabezpieczyć.
11-29-2017 05:58 PM
Offline derekv
Junior Member

**
Liczba postów: 45
spółka z oo podatki

Dokładnie tak. Poza tym interesy trzeba umieć prowadzić rozsądnie i z głową. No a w razie potrzeby korzystać z pomocy ekspertów, którzy mają doświadczenie w danej branży.
11-29-2017 06:17 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości