Forum eko.opole.pl

Pełna wersja: spółka z oo podatki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć. Zastanawiamy się z mężem, żeby naszą rodzinną firmę przemienić w spółkę zo.o., ale zastanawiam się, czy jest to rzeczywiście opłacalne. Możecie podzielić się swoim doświadczeniem, jak to u Was wyglądało?
Podstawowa różnica jest taka, że zakładając spółkę zo.o to właśnie spółka ponosi wszelkie konsekwencje finansowe. Oznacza to, że jeśli cokolwiek złego się stanie, czyli jakieś długi lub coś w tym stylu, to nie zostaną obciążone Twoje prywatne finanse. Myślę, że pod tym względem to naprawdę fajne. Poza tym inne są także statuty, możesz przeczytać o tym w internecie.
A orientuje się może ktoś z Was, co zrobić gdy do spółki wchodzi komornik? Jest sposób na to, żeby uchronić udziały?
Ostatnio czytałem bardzo fajny artykuł na ten temat. Sprawdź sobie na stronie internetowej: http://podatkiwspolce.pl/tag/spolka-z-o-o/, bo tam jest szczegółowo opisane, co w takiej sytuacji. Znajdziesz informacje , czym jest spółka z oo podatki trzeba płacić.Mówiąc w skrócie, to wszystko zależy od tego, jak skonstruowana jest umowa ze wspólnikiem. W najgorszej sytuacji komornik wejdzie i będzie zajmował udziały.
Nie brzmi to dobrze. Czy ktoś z Was miał kiedyś taką sytuację?
Na szczęście nie, ale to dlatego, że mam dobrze sporządzoną umowę z wspólnikami, dzięki czemu każdy z nas jest zabezpieczony. Korzystałem w tym zakresie z pomocy prawniczki z podatkiwpolsce.pl, więc nie obawiam się, że w przypadku przeinwestowania lub długów moich wspólników coś mi grozi. Myślę, że właśnie od tego trzeba by zacząć, a niestety wiele osób o tym zapomina.
Super, że ten temat się pojawił, bo chcieliśmy mieć za wspólnika naszego kumpla. Nie wiedziałam, że taka umowa może być nam potrzebna, więc myślę, że to bardzo przydatna informacja. Też zawsze uważam, że lepiej się zabezpieczyć.
Dokładnie tak. Poza tym interesy trzeba umieć prowadzić rozsądnie i z głową. No a w razie potrzeby korzystać z pomocy ekspertów, którzy mają doświadczenie w danej branży.
Przekierowanie